10:18

Olejek rycynowy - moje małe cudeńko



Wszyscy znają olejek rycynowy. Dzisiejszy post poświęcam właśnie jemu ;)


Olejek rycynowy jest bardzo gęsto cieczą. Może posiadać jasnożółtą barwę lub też może być bezbarwny. Ma on wiele zastosowań w różnych dziedzinach życia np. w produkcji farb, leków, perfum czy nawet płynów hamulcowych, a najważniejsze - jak dla mnie ;) ma szerokie zastosowanie w kosmetologii. Dodawany jest do kremów, balsamów, do produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów itd. Mimo jego wszechstronnego zastosowania bardzo trudno dostać na naszym polskim rynku kosmetyk z dodatkiem olejku.



Olejek rycynowy ochroni i pobudza włosy.  W czasie jego używania może wystąpić zmożone wypadanie włosów z tego względu iż olejek będzie pobudzał cebulki włosów. Nie martwcie się wyrosną nowe, zdrowsze włosy. Pojawią się nowe "baby hair".

Może wystąpić problem z zmyciem rycyny (polecam balsam do kąpieli Babydream fur Mama). Zmywam ją dwukrotnie.

Olejek ma również zbawienny wpływ na rzęsy. Regularna aplikacja olejku na nie spowoduje, że staną się one mocniejsze, nie będą wypadać. Przy systematycznym stosowaniu efekty są zadowalające.

Każda z nas, pragnie mieć piękne, długie, twarde paznokcie. Czasami wyrzucamy pieniądze na produkty które mają poprawić stan naszych paznokci. Olejek rycynowy poprawi ich wygląd, staną się mocniejsze, przestaną się rozdwajać.

 Jest to niedrogi produkt kosztuje od 3-8zł. w zwykłej aptece.

Olejek świetnie pielęgnuje moje suche, rozdwajającej się i łamliwe włosy. Włosy stają się miękkie, nawilżone. Dodatkowo wspaniale pielęgnuje on rzęsy i brwi. 


Moje sposoby aplikacji olejku.

  • Olejek rycynowy nakładam na całą długość włosów oraz na skalp. Następnie wykonuje króciutki masaż. Należy ja dobrze zmyć. Na temat samego olejowania - tu
  • Dodaje kilka kropel do gotowej już maski.
Innym sposobem są mieszanki z olejkiem rycynowym.
  • Pierwszy sposób. Mieszam go z żółtkiem jajka i kwasem cytrynowym. Tą mieszankę możemy również nakładać na paznokciem.
  • Drugi sposób. Do olejku dodaje inne oleje np. olejek z Alterry czy oliwę z oliwek. Trzecim składnikiem jaki dodaje jest sok aloesowy.

Takie mieszanki nakładam na włosy ;)

Olejek rycynowy jest jedna z najskuteczniejszych form dbania o moje włosy. Dzięki niemu włosy nie są łamliwe, nie rozdwajają się. Zachęcam do wypróbowania. Serdecznie polecam ;)

Pamiętajmy jednak, by nie stosować go w trakcie ciąży.

9 komentarzy:

  1. jak dla mnie olejek rycynowy jest za tłusty, i na moich włosach nie daje żadnego efektu ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja uwielbiam ;) ale to już wiesz ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. ja olejek stosuje na rzesy od dawna :) i choc nigdy na rzesy nie narzekalam to po nim byly jeszcze lepsze;)

    OdpowiedzUsuń
  4. sama używam olejku rycynowego Prolab - zapłaciłam ok 4 zł. Każdy jest bardzo dobry! warto stosować takie naturalne wspomagacze dla włosów! Również polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie wiem czy to jest reklama czy nie. Jeśli tak, z góry przepraszam, ale gdybyście były zainteresowane olejkiem rycynowym ekologicznym to jest w internetowym sklepie Blisko Natury.

    OdpowiedzUsuń
  6. ja żadnego innego olejku nie używam :)
    uwielbiam olejek rycynowy :D

    OdpowiedzUsuń
  7. Anonimowy6/16/2013

    mój ulubiony:))

    OdpowiedzUsuń
  8. Olej rycynowy bardzo wysusza włosy- nie poleca się go nakładać na całą długość, a jedynie na skalp. Ja osobiście przekonałam się o tym będąc jeszcze w liceum- smarowałam nim całe włosy i zostawiałam na kilka godzin. Po paru tygodniach miałam straszne siano :(. Ale za to jest świetny do stosowania na skalp- faktycznie przyspiesz wzrost włosów- jednak by nie przesuszył powinno się go mieszać z innym olejem.
    Ja osobiście bardzo lubię ten olejek do stosowania na rzęsy - po dwóch miesiącach codziennego smarowania nim rzęs na noc mam rzęski o jakich nie marzyłam- gęste, błyszczące i dłuższe:). Również używam go na moją przetłuszczającą się skórę twarzy- nakładam go cieńką warstewką na pół godzinki po czym zmywam. Buzia jest gładka jak pupcia niemowlęcia, poza tym olej ten stosuje się w walce z trądzikiem- bo na dłuższa metę wysusza.

    OdpowiedzUsuń
  9. Warto go dodawać do stosowanych na co dzień kosmetyków. Wzmocni ich działanie i przyśpieszy regenerację.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za każdy komentarz
Wielka prośba o nie dodawanie linków blogów, reklam, spamu. Szczere opinie i sugestie są bardzo mile widziane.
Dziękuje za to, że jesteście i czytacie.