Peeling kawitacyjny stał się bardzo modnym zabiegiem, często wykonywanym jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Ceny takich zabiegów nie należą do najtańszych, dlatego warto poszukać alternatywnych rozwiązań. Dziś zapraszam Was na post poświęcony oczyszczaniu twarzy za pomocą specjalistycznego urządzenia do peelingu kawitacyjnego stosowanego w domu.
Pierwsze moje spotkanie z peelingiem kawitacyjnym odbyło się w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym. Kosmetyczka oczyściła moja twarz, wykonała peeling, nałożyła maskę. Zabieg trwał kilka minut. W tym czasie specjalistka stworzyła idealną, odprężającą atmosferę. Zabieg był rarytasem dla mojej skóry, duszy, lecz nie dla portfela. W regularnej cenie zestaw zabiegów opierający się na oczyszczaniu cery, usunięciu z niej martwego naskórka, a następnie jej nawilżeniu jest dość drogi. Oscyluje w granicach 100-150 zł. Efekty widoczne są po kilku regularnych zabiegach, ale rzadko kto może pozwolić sobie na tak częstą "przyjemność". Miesiąc temu dzięki uprzejmości firmy Cosnet stałam się posiadaczką urządzenia do wykonywania peelingu kawitacyjnego w domowych warunkach.
Nim przejdę do opisywania urządzenia, pragnę zaznaczyć, iż na stronie internetowej Cosnet znajdziecie m.in. profesjonalne urządzenia kosmetyczne, jak i kosmetyki w przystępnych cenach. Znajdziecie tam np. kosmetyki Apis czy Bielenda.
Czym właściwie jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny jest nowoczesną metodą oczyszczania twarzy oraz usuwania z niej martwego naskórka. Jest to metoda bezbolesna. Urządzenie do kawitacji wytwarza fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę powoduje efekt kawitacji. Pod ich wpływem woda rozprowadzona na skórze tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione gazem, które gwałtownie pękają. Skutkiem tego jest rozbicie martwego naskórka, oczyszczenie skóry.
Peeling kawitacyjny wykonuję raz w tygodniu. Oczyszczam twarz - usuwam makijaż, nagromadzone sebum. Następnie przygotowuje urządzenie, wybieram odpowiedni program, czas wykonywania zabiegu i przystępuję do peelingu. Zwilżałam tonikiem lub płynem micelarnym wybrane partie twarzy - najczęściej zaczynam od czoła. Szpatułkę urządzenia przykładam do zwilżonej skóry twarzy pod kątem 45 stopni, po czym delikatnie, nie przyciskając przesuwam po skórze urządzenie. Ważne! Szpatułka musi być przesuwana po wilgotnej skórze. Częstotliwość oraz czas wykonywania zabiegu zależy do rodzaju cery. U osób posiadających cerę mieszaną, tłustą, łojotokową, trądzikową peeling wykonuje się częściej.
Peeling kawitacyjny to zabieg dla każdego rodzaju cery. W szczególności polecany jest osobom posiadających cerę trądzikową, wrażliwą, czy naczynkową. Jest jednocześnie delikatny i skuteczny. Odświeża wygląd skóry, poprawia jej mikro-krążenie, oczyszcza ją i dotlenia. Podobno może oczyścić cerę ze zgromadzonych zaskórników. Czy to robi? Nie wiem, choć mam nadzieję że przy dłuższym jego stosowaniu pozbędę się przynajmniej części czarnych kropek z mojego nosa.
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego stosowane w domu pozwala w dość profesjonalny sposób oczyścić skórę. Po czerech tygodniach stosowania urządzenia mogę stwierdzić, iż moja cera nabrała świeżości, "blasku". Skóra wygląda na wypoczętą, odprężoną. Stała się miękka. Peeling kawitacyjny stosowany w domu stanowi również doskonałą bazę pod inne zabiegi. Umożliwia głębsze wnikanie preparatów kosmetycznych nakładanych na skórę m.in. kremów stosowanych każdego wieczoru.
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego może być stosowane z aplikacją innych masek, ampułek czy serum. Zabieg kawitacyjny może być łączony z aktywnymi substancjami, przez co uzyskamy dodatkowe działanie np. nawilżające.
Zabieg oczyszczania skóry za pomocą sprzętu do kawitacji posiada określone przeciwwskazania:
- ciąża,
- metalowe implanty w ciele (np. rozrusznik serca),
- uczulenie na prąd,
- choroby nowotworowe,
- ostry stan zapalny, gorączka.
Jeśli macie nadzieję, że zabieg ten pozwoli waszej skórze wyrównać koloryt, usuwając przebarwienia czy większe problemów skórne, to możecie się rozczarować. Sprzęt do kawitacji nie usunie trądzik, lecz wspomaganie w jego leczeniu- pamiętajcie o tym.
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego stosowane w domu to przyrząd wielozadaniowy, który zadba o Waszą skórę, w domowym zaciszu. Efekty jakie uzyskacie mogą być podobne do tych "profesjonalnych", oferowanych przez gabinety kosmetyczne za znacznie wyższą cenę. Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny, może być stosowany do każdego rodzaju skóry i nie powoduje efektów ubocznych. Koszt takiego urządzenia do kawitacji szybko się zwróci, może się stać doskonałym pomysłem na zbliżające się święta.
Miłego dnia
Ja jakoś nie przepadam za tym zabiegiem. Czuję różnicę dotykając skóry, ale wizualnie aż tak wielkich efektów nie ma.
OdpowiedzUsuńAle zawsze to jakaś alternatywa dla zwykłych pilingów:) Rzeczywiście fajny pomysł na święta:)
Chyba nie mogę dojrzeć ceny tego urządzenia...
OdpowiedzUsuńwystarczy zajrzeć na stronę internetową marki Cosnet ;)
UsuńTeż robię go w domu i z powodzeniem zastępuję nim peelingi. Dla cery wrażliwej jest idealny, delikatny ale skuteczny.
OdpowiedzUsuńtak jest delikatny, skuteczny, a efekty widoczne są po jakimś czasie
UsuńMam i kocham!:)
OdpowiedzUsuńPokochalam peeling kwitacyjny ale fakt wykonywania go u kosmetyczki a raczej cena przerasta moj budzet. Szczególnie wykonywanie go raz na ok 3-4 tyg... taki sprzet to super rozwiazanie ;)
OdpowiedzUsuńjeżeli szukamy oszczędności, a nie chcemy zrezygnować z profesjonalnych zabiegów to takie urządzenie w domu jest genialnym rozwiązaniem
UsuńNa allegro patrzyłam to cenowo od 120 zł :) Chyba na drugi rok poproszę o taki pod choinkę !
OdpowiedzUsuńJestem ciekawa czy przy aparacie stałym można go używać?
OdpowiedzUsuńsądzę, że nie ale musisz spytać się specjalisty, w końcu posiada on metalowe elementy
UsuńCiekawe urządzenie, jeszcze nigdy nie korzystałam z takiego zabiegu.
OdpowiedzUsuńTaki zabieg miałam wykonywany u kosmetyczki, pamiętam że efekt był naprawdę dobry :) super byłoby mieć takie urządzenie w domu :)
OdpowiedzUsuńo kurcze, to niedrogo w porownaniu z zabiegiem w salonie, a by mi sie bardzo przydalo takie cos
OdpowiedzUsuńjakiś czas temu zastanawiałam się nad takim urządzeniem, ale wstrzymałam się :)
OdpowiedzUsuńMoje klientki bardzo lubią kawitację ;)
OdpowiedzUsuńPrzydałoby mi się coś takiego :) Lubię sama dbać o własną skórę. Buziak Kochana na milutki wieczór :*
OdpowiedzUsuńOd roku za mną łazi, chyba sobie sprawię :)
OdpowiedzUsuńBardzo fajne
OdpowiedzUsuńhttps://mobile.facebook.com/Artistry-cosmetics-719740431459293/ zapraszam na zakupy najlepszej jakosci kosmetyki sprawdź napisz wiadomosc a dostaniesz rabat-30%
OdpowiedzUsuńWydaje się być ciekawym gadżetem :-)
OdpowiedzUsuńale mnie zaskoczyłaś! nie wiedziałam, że można być uczulonym na prąd :D a wracając do peelingów kawitacyjnych to w sumie fajna sprawa robić sobie to samemu w domu, ale znając życie pewnie bym o tym zapominała xd
OdpowiedzUsuńhttp://saszax.blogspot.com/
kiedy wyniki konkursu?
OdpowiedzUsuńPiękne zdjęcia !
OdpowiedzUsuńWszystko o aliexpress , realne zdjęcia , recenzje , opinie - www.aliexpress-all.blogspot.com :)
Ja się bardzo poważnie zastanawiam nad tym peelingiem :)
OdpowiedzUsuńNie słyszałam nigdy o tym zabiegu, ale przyjrzę się temu bliżej. ;)
OdpowiedzUsuńMam taką samą maszynkę do peelingu kawitacyjnego i jestem z niej bardzo zadowolona :)
OdpowiedzUsuńBardzo lubię peeling kawitacyjny, również przełamałam się i wykonuję go w domowym warunkach. Udało mi się w ramach testowania otrzymać urządzenie od firmy importmania.pl, dokładnie chodzi o ten sprzęt: http://importmania.pl/product-pol-649-Skin-scrubber-peeling-kawitacyjny-4w1-H01.html Jest to urządzenie nie tylko do peelingu kawitacyjnego, ale także sonoforezy i liftingu. Spektakularnych efektów jeszcze nie widzę, ale przynajmniej udało mi się złagodzić problem z nadmiernym błyszczeniem skóry, która o wiele lepiej przyjmuje wszelkie kremy i olejki.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam, Aga
Bardzo ciekawa recenzja! Chyba skuszę się na zakup. Pracuję w salonie kosmetycznym i testowałam domowy peeling kawitacyjny innej firmy- Biomak. Niestety miał bardzo słabą moc i po 2 minutach się wyłączał. Czy ten jest mocniejszy? Jak odczuwasz różnicę pomiędzy tym sprzętem a profesjonalnym?
OdpowiedzUsuńCena jest do zaakceptowania, więc warto go wypróbować ;)
OdpowiedzUsuńPeeling kawitacyjny jest dobrym zabiegiem oczyszczającym dla cer szczególnie wrażliwych. Wibracje wykorzystywane podczas zabiegu usprawniają przepływ krwi i limfy, co zapewnia dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry.
OdpowiedzUsuń