10:31

Szampony, które pomogły w walce z łupieżem


Problem łupieżu dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Mój mąż również zmagał się z tym kłopotliwym problem. Początkowo stosował sławny Nizoral, który działał na krótką metę i nie przyniósł długotrwałego, pożądanego efektu. Dopiero po pewnym czasie, pierwsze bitwy zmierzające ku zwycięstwu przyniósł  szampon przeciwłupieżowy, Ukojenie i nawilżenie, włosy suche marki Himalaya. Dopełnieniem pielęgnacji przeciw łupieżowej stał się szampon aloesowy Equilibra i wojna została wygrana. Małżonek  wygrał z łupieżem i od około 4 miesięcy łupież nie powraca.   







Dziś pragnę Wam przedstawić wymienione wcześniej produkty. Będzie to recenzja produktów.

Zaczniemy od:

Himalaya, szampon przeciwłupieżowy, ukojenie i nawilżenie, włosy suche.








Kilka słów od producenta: 

„Przełomowa formuła przeciwłupieżowa. Dzięki wyciągowi z drzewa herbacianego i specjalnej mieszaninie ziół skutecznie zapobiega łupieżowi. Eliminuje jego przyczynę, będąc łagodnym dla włosów i skóry głowy. Regularne stosowanie szamponu pomaga w widoczny sposób likwidować białe płatki łupieżu, swędzenie i wypadanie włosów, zapobiegając nawrotom łupieżu. Idealny do pielęgnacji włosów suchych, wymagających intensywnego nawilżenia i odżywienia. Mieszanina ziół łagodzi podrażnienia skóry głowy i skutecznie eliminuje łupież, sprawiając, że włosy stają się mocne i podatne na układanie.”








Skład:

Aqua
Decyl Glucoside - emulgator, łagodna substancja myjąca.
Lauryl Glucoside- substancja łagodna dla skóry, łagodzi ewentualne drażniące działanie wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo-czynne na skórę. Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. 
Ammonium Lauryl Sulfate-detergent, substancja myjąca.
Glycol Distearate- substancja umiarkowanie lipofilowa, nierozpuszczalna w wodzie, może być komogenna emolient.

Citric Acid- Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompeksuje jony metali, dzięki czemu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność.

Fragrance – zapach.
Polyquaternium 7- polimer, zostawia powłokę ochronną, nawilża. Działa antystatycznie, zmiękczająco, pozwala wyprostować niesforne włosy i zapobiec powstawaniu „kołtunów”.
Climbazole- przeciwgrzybiczy stosowany w leczeniu objawów różnych zakażeń grzybiczych skóry takich jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry czy wyprysk,
Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sesamum Indicum Seed Extract - odżywia i nawilża włosy i skórę głowy,
Rosmarinus Officinalis Leaf Extract - ekstrat z rozmarynu.
Vitis Vinifera Seed Extract- ekstrat z winogrona działa przeciwgrzybiczo i przeciwłupieżowo,
Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride- antystatyk tworzący na włosach ochronną powłokę, dodatkowo ma również właściwości odżywcze.
Hemidesmus Indicus Root Extract – ekstrat.
Cicer Arietinum Seed Extract Hydrolysate - ciecierzyca pospolita bogate źródło naturalnych protein.
Potassium Sorbate – konserwant.
Sodium Benzoate – konserwant.
Methylchloroisothiazolinone - konserwant, rozpuszczalny w wodzie, może powodować alergie itp.
Methylisothiazolinone – konserwant.
Disodium EDTA – stabilizator, konserwant, kancerogenny.
Melaleuca Leucadendron Cajaput Oil -  olejek kajeputowy: odkaża, przeciwświądowy, przeciwgrzybiczy .




Jak widać skład nie robi szału. Jest bardzo przeciętny. Dużo zbędnych składników m.in.: konserwantów. Dobrze by było jeśli ekstrakty znalazłyby się wyżej w składzie.



Opakowanie:

Produkt znajduje się w tubce 200 ml. Możemy go zakupić w aptekach stacjonarnych, internetowych. Kosztuje ok 13-16 zł. Konsystencja produktu jest dość gęsta o perłowym kolorze. Szampon jest wydajny, nie podrażnił, nie uczulił. Wracając do opakowania to jest ono estetyczne, lecz mało wygodne.



Działanie:

Produkt faktycznie walczy z łupieżem, lecz efekty jego działania są dopiero widoczne po ok. miesiącu stosowania. Szampon ograniczył powstawanie łupieżu, lecz definitywnie go nie zlikwidował. Dobrze zmywa zgromadzone sebum. Świetnie uzupełnia się z aloesowym szamponem Equilibra.




Przejdźmy do z aloesowego szamponu Equilibra.





Kilka słów od producenta:

„Łagodny, Aloesowy szampon Equilibra delikatnie oczyszcza włosy i skórę głowy, idealny do stosowania przez całą rodzinę. Przetwarzany na zimno Aloes (20%) chroni i nawilża włosy oraz skórę głowy. Zawarte w formule szamponu substancje aktywne pochodzenia roślinnego delikatnie oczyszczają skórę głowy i włosy, nie wysuszają ich, pozostawiają włosy gładkie i lśniące. Pierwiastki Soli z Morza Martwego remineralizują trzon włosa.

Aloe Vera (Barbadensis Miller) Equilibra zawarty w szamponie jest cennym ekstraktem roślinnym bogatym w polisacharydy, które chronią i nawilżają trzon włosa oraz przywracają równowagę skórze głowy.

Szampon zawiera substancje pochodzenia roślinnego. Nie zawiera SLS i SLES, parabenów, alergenów, jest delikatnie perfumowany.”







Skład:


Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Ammonium Lauryl Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, TEA-Lauryl Sulfate, Maris Salt, Polyquaternium-44, C12-13 Alkyl Lactate, PEG-6 Caprylic Capric Glycerides, Polyquaternium-7, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Dehydroacetate, Disodium EDTA, Cl 42090, Cl 19140.


Ammonium Lauryl Sulfate i TEA-Lauryl Sulfate - detergenty, substancje myjące. Dodatkowo Lauramidopropyl Betaine ma łagodzić ich działanie drażniące, działać oczyszczająco i odżywczo.
Sól z morza martwego- według producenta pierwiastki zawarte w niej maja remineralizować trzon włosa.
Polyquaternium-44-polimer- pozostawia "otoczkę ochronną", może obciążać włosy.
C12-13 Alkyl Lactate- emolient - na skórze rozkłada się do kwasu mlekowego, zapobiega wyparowywaniu wody ze skóry i włosów.

Caprylic Capric Glicerydes-emolient, emulgator- działanie nawilżające, wygładzające.

Polyquaternium-7-polimer- podobnie do Poluquaternium-44 pozostawia na włosach otoczkę ochronną, nawilża.
Phenoxyethanol – bakteriostatyk.
Sodium Benzoate – konserwant.
Citric Acid- Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompeksuje jony metali, dzięki czemu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność.
Następnie zapach, konserwanty, regulatory pH.





Szampon zawiera:
 - wysokie stężenie aloesu: 20%, szampon wzbogacony pierwiastkami śladowymi soli z morza martwego o działaniu remineralizującym,
- surfaktanty na bazie roślinnej,
- nie zawiera detergentów SLES i SLS,
- nie zawiera parabenów,
- nie perfumowany.


Opakowanie:

Produkt znajduje się w 250 ml tubce. Jego koszt to ok 16-20 zł. Dostępny w aptekach, drogeriach internetowych. Konsystencja rzadsza niż w przypadku poprzednika, lecz jeszcze dość gęsta. Posiada zielony kolor, śliczny zapach i jest wydajny. Opakowanie jest bardzo ergonomiczne i wygodne.



Działanie:

Początkowo miałam mieszane uczucia wobec tego produktu. Szampon bardzo dobrze nawilża włosy i w moim przypadku w połączeniu z bogatą, ciężką odżywką i maską obciążył mi włosy. Jeśli chodzi o jego właściwości walczące z łupieżem, to sądzę że dzięki swoim składnikom nawilżającym łagodzi podrażnienia, nawilża, przeciwdziała suchości skóry głowy. Odżywia włosy, ułatwia rozczesywanie. 



Szampony te uzupełniają się w swym działaniu. Jeden działa typowo przeciwłupieżowo, natomiast drugi łagodzi, nawilża. Należy pamiętać, że każda skóra, każde włosy, skalp potrzebują nawilżenia. Warto dodać, że zarówno szampon Equilibry i Himalaya w swym składzie posiadają ekstrakt z aloesu.



Ufff… skończyłam. Upiekłam dwie pieczenie przy jednym ogniu... a może nawet trzy ;). Dwie recenzje a do tego poruszony problem łupieżu.


Znacie przedstawione przeze mnie produkty? Jak Wam udało się zwalczyć łupież?


 Miłego dnia




PODPIS

22 komentarze:

  1. Mam ochotę na ten szampon z aloesem oglądałam go już parę razy i w końcu nie wzięłam, zupełnie nie wiem czemu

    OdpowiedzUsuń
  2. mnie Equilibra też pomógł, szkoda, że już mi się skończył :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Łupieżu na szczęście nie mam i nigdy nie miałam, ale zawsze warto znać sposoby ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Mam wielką ochotę na ten szampon Equilibra.

    OdpowiedzUsuń
  5. ja jak kiedyś borykałam się z tym problemem to pomógł mi jedynie specyfik z apteki,, nizoral :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo fajnie że dodałaś ten wpis ! Bo ostatnio często łapię łupież przez jakieś szampony, odżywki ;/;/

    OdpowiedzUsuń
  7. Muszę się zaopatrzyć w drugą pozycję :) Jeszcze nie używałam szamponów z dodatkiem aloesu. Z chęcią go spróbuję!

    OdpowiedzUsuń
  8. Ten szampon z aloesem chodzi już za mną jakiś czas..wprawdzie nie mam (odpukać ) problemu z łupieżem ale fajnie byłoby z nim spróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  9. teraz akurat sie znowu z nim borykam ale wczoraj zakupiłam nizoral może pomoże

    OdpowiedzUsuń
  10. Dobrze wiedzieć, tych szamponów jeszcze nie widziałam, a jedyny który u mnie działa to Head&Shoulders. Przebrnęłam przez chyba wszystkie dostępne w drogeriach, tych nie widziałam, ale można je kupić przez internet, prawda??

    OdpowiedzUsuń
  11. mam obecnie himalaya:)

    OdpowiedzUsuń
  12. Mam ochotę na te dwa szampony. :D

    OdpowiedzUsuń
  13. nie znam, ale chętnie bym go wypróbowała :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja problemów z łupieżem na szczęście nie mam i w sumie nigdy nie miałam. Tęsknię za szamponem Himalaya z pszenicą. Świetnie się u mnie sprawdzał, a teraz nigdzie nie mogę go dostać :(

    OdpowiedzUsuń
  15. Anonimowy5/22/2014

    mi pomógł szampon przeciwłupieżowy z yves rocher, polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Nie znam tych szamponów, ale u mnie schodzą one jak woda, więc kto wie może kiedyś i te wpadną w moje dłonie :)

    OdpowiedzUsuń
  17. mam szampon z himalaya tylko inna wersje i faktycznie swietnie sprawdza sie przy problemach ze skora glowy ;)

    OdpowiedzUsuń
  18. Anonimowy2/10/2015

    Mam obecnie himalaya i jest Super :)

    OdpowiedzUsuń
  19. rinama5/22/2018

    Mi pomógł szampon pirolam leczniczy. Po miesiącu stosowania łupież całkowiicie zniknął, a włosy zyskały zdrowszy wygląd

    OdpowiedzUsuń
  20. jazula8/24/2018

    ja się łupieżu skutecznie i bezpowrotnie pozbyłam po kilkutygodniowej kuracji szamponem pirolam z apteki. Dodatkowym plusem było to, że włosy są po nim niesamowicie miękkie

    OdpowiedzUsuń
  21. Mnie w walce z łupieżem pomaga szampon pirolam. Używam go od jakiegoś tygodnia i widzę zdecydowaną poprawę, bo łupieżu jest znacznie mniej

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za każdy komentarz
Wielka prośba o nie dodawanie linków blogów, reklam, spamu. Szczere opinie i sugestie są bardzo mile widziane.
Dziękuje za to, że jesteście i czytacie.