10:27

Wyjątkowa sobota

Wyjątkowa sobota

Co prawda Dzień Kobiet, już dawno za nami to dziś przybliżę Wam w jak wyjątkowy sposób spędziłam ten dzień. 
Tego dnia obyło się III spotkanie warmińsko-mazurskich blogerek, w którym mogłam uczestniczyć. Spotkanie to upłynęło w pozytywnej atmosferze, w miłym towarzystwie. Serdecznie dziękuję dziewczynom z blogów:
Paulinie, oraz Ewelinie z http://jakdwiekroplewody.blogspot.com/za przygarnięcie samotnej kropki ;).


Sądzę, że tego typu spotkania są bardzo ciekawą formą oraz częścią blogowej sfery. Dzięki nim możemy poznać bardzo sympatyczne blogerki zajmujące się różną blogową tematyką. 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję, za tak wyjątkowy Dzień Kobiet.

Kilka zdjęć z spotkania: 
11:34

Odżywka a maska do włosów?

Odżywka a maska do włosów?
Maska a odżywka? Którą kiedy stosować? Czym się różnią? Jak wybrać dobry produkt? Wiele z nas często zadaje sobie te i wiele innych pytań odnośnie maski i odżywki do włosów. Dziś przybliżymy sobie te dwa produkty.


Kilka słów o masce do włosów:

Maska do włosów ma za zadanie dotrzeć w głąb włosa oraz skóry, w celu ich odżywienia, nawilżenia, regeneracji. Maski mają również za zadanie nadać włosom miękkość, delikatność, ułatwić ich rozczesywanie. W swym składzie powinny zawierać składniki odżywcze. Składniki te powinny być silnie pielęgnujące włosy, a ich ilość powinna być większa niż w odżywce. To było trochę teoretycznie, natomiast praktycznie a raczej faktycznie znajdziemy odżywki, które mają taką samą ilość tych składników co maski.
Maskę można nakładać na kilka minut a nawet kilka godzin. Zależy to od naszych upodobań, jej działania. Produkt ten używamy przeważnie raz w tygodniu, ze względu na swoje mocniejsze działanie. Należy pamiętać o dokładnym spłukaniu go z włosów, jeśli tego nie zrobimy to produkt ten obciąży nasze włosy.
Maskę nakładam po umyciu włosów jak i przed. Służy mi w metodzie OMO, OMM jak i MMO. Maska może spełniać rolę "szybkiej odżywki", czyli nakładamy ją na 3-5 min. po czym spłukujemy.  


Kilka słów o odżywce:
Rolą odżywki jest „szybka regeneracja” włosów, czyli ma nam służyć jako produkt pierwszej pomocy. Jej zadaniem jest szybkie nawilżenie, ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, czyli codzienna pomoc w pielęgnacji włosów. Odżywka może być dobrana do danego typu włosów (normalne, kręcone, farbowane, suche itd.). Może choć nie musi, czyli stosujemy te które działają na naszych włosach a rezultaty tego działania są widoczne. Przy wyborze produktu możemy kierować się jego przeznaczeniem.
Produkt ten powinien wniknąć w ubytki włosa i uzupełnić te dziury. Dlatego odżywka powinna zawierać w swym składzie: keratynę, ceramidy, proteiny, wit. B5. Odżywki powinny poprawić wygląd włosów.
Odżywki na włosy nakładamy na ok. 3-15 min. po umyciu włosów. Najczęściej możemy spotkać odżywki do spłukiwania. Oczywiście stanieją odżywki bez spłukiwania.


Czy warto stosować maskę do włosów? Czy może tylko odżywkę?
Odżywka powinna być stosowana po każdym myciu włosów. Efekt jej działania powinien utrzymywać się do następnego mycia. Tak jak wspomniałam wcześniej zadaniem tego produktu jest poprawa wyglądu włosów, kondycji i ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Bardzo ważne: odżywka nie zregeneruje bardzo zniszczonych włosów, jest to zadanie maski.


Ile kosztuje dobra odżywka, maska?
Nie ma reguły odnośnie ceny dobrego produktu. Wśród drogeryjnych odżywek, masek znajdziemy te które odróżniają się swym dobrym składem, działaniem a kosztują parę złotych. Oczywiście profesjonalne kosmetyki kosztują wile więcej a ich działanie potrafi być tak samo dobre - porównywalne do drogeryjnych produktów. Wychodzę z założenia iż warto inwestować w maski, odżywki niż w szampony, ale to już moje osobiste zdanie.


Jak wybrać odpowiednią odżywkę?
Wszystko zależy od naszego typu włosów, od czasu jaki możemy poświęcić naszym włosom, składu produktu. Jeśli mamy mało czasu wybieramy odżywkę bez spłukiwania, jeśli mamy włosy suche wybieramy produkt przeznaczony do pielęgnacji tego rodzaju włosów. Przed zakupem (szczególnie tych drogich produktów) warto również zasięgnąć opinii innych osób, choć ważne jest aby nie kierować się niąNależy dopasować produkt do swoich potrzeb. Odzywki bez spłukiwanie po pewnym czasie mogą zacząć obciążać włosyIdealny duet to odżywka stosowana po każdym myciu włosów i maska nakładana raz na tydzień.Włosy nie lubią monotonii dlatego warto zwracać uwagę na składy kosmetyków do włosów, zapewniając im różnorodność substancji odżywczych.


Idealny produkt kosmetyczny to taki, który zwalcza i leczy przyczyny.

Warto być systematycznym, ponieważ dzięki temu nasze włosy staną się piękne.A co Wy siądziecie na temat tych rożnych produktów? Jakie stosujecie?


Zapraszam!


Miłego dnia


PODPIS

16:52

UWAGA rozdanie !!

UWAGA rozdanie !!

Moi Kochani wraz z firmą Termissa <LINK> ogłaszamy konkurs, w którym główną nagrodą jest krem nawilżająco-odżywczy tej marki.
ZASADY ROZDANIA:


  • Rozdanie jest organizowane przez markę Termissa oraz blog: kosmetykipannyjoanny.blogspot.com 

  • Sponsorem nagrody jest marka Termissa
  • Rozdanie trwa od 16.03.2014 r.  do 13.04.2014 r. (do północy).
  • Na adres laureata czekam 3 dni od dnia ogłoszenia wyników. 
  • Zgłaszając chęć udziału w rozdaniu przyjmujesz warunki Regulaminu i wyrażasz  zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883).
  • Rozdanie nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
  • Nagrodę wysyłam tylko na terenie Polski.
  • Zgłaszać się proszę tylko pod tym postem.
WARUNKI UCZESTNICTWA:


WARUNEK KONIECZNY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ROZDANIU
1. Publiczne obserwowanie mojego bloga - 1 LOS
2. Musicie polubić profil na FB marki Termissa <LINK>DODATKOWE LOSY, które mogą zwiększyć Twoją szansę na wygranie:

1. Dodanie mojego bloga do blogrolla + 2 LOS
2. Zamieszczenie na swoim blogu notki o rozdaniu + 1 LOS
    Notka musi zawierać pierwsze zdjęcie z tego posta oraz link do rozdania.
3. Zamieszczenie na pasku swojego bloga informacji  o rozdaniu + 1 LOS
4. Polubiony FB jako: tak/nie imię i litera nazwiska + 1 LOS

Zgłoszenia w komentarzach proszę o zamieszczanie według tego schematu:Obserwuję jako - 
Jestem w kręgach Google +: 
E-mail –
Notka na blogu – TAK – link / NIE
Informacja w pasku bocznym - TAK - link / NIE 
Dodałam do blogrolla – TAK – link / NIE
Miłego dniaPODPIS
 

13:09

Jak często myć włosy?

Jak często myć włosy?


Dla jednych codzienne mycie włosów może być konieczne, uciążliwe, dla drugich rzadkie, niepotrzebne. Moje włosy myję co 4-5 dni, a niedawno było to co 3-4 dni. Skąd to zmiana? Dużą rolę w tej zmianie odegrała wcierka do włosów. Regularne jej stosowanie pomogło moim włosom zachować dłuższą świeżość. Wcierka ta oparta była na alkoholu. Przy stosowaniu tego rodzaju wcierkę warto pamiętać o odpowiednim odżywianiu oraz nawilżaniu skalpu.

Moje włosy szczególnie przetłuszczają się na czubku głowy, natomiast na długości są dość suche. Więc jeśli zepnę włosy w kucyk, czy też uformuje na głowie koka moje włosy wyglądają estetycznie a ich mankamenty są skrycie schowane.  

11:12

Akcja: piękne rzęsy

Akcja: piękne rzęsy
Jak już wiecie trwa moja walka o piękną cerę. Marzy mi się wyjść z domu latem bez konieczności nakładana podkładu czy korektora. Mam już małą obsesją na temat: pielęgnacji cery, ust, stóp i.....od niedawna rzęs. 
Sądzę, że każdej z nas marzy się wachlarz pięknych, gęstych, zdrowych rzęs. W myśl tej idei od dziś rozpoczęłam kurację z odżywką REALASH <klik>.


09:20

Termissa - POLSKIE Vichy

Termissa - POLSKIE Vichy

Od ponad dwóch tygodni stosuje krem nawilżająco-odżywczy Termissa. Ostatnio moja cera została przesuszona przez Effaclar Duo, dlatego produkt ten musiałam odstawić, po to aby przywrócić nawilżenie mojej cerze. Przyznam, że pierwszy raz spotkałam się z tą firmą. Jest to młoda, Polska marka, funkcjonująca na terenie Podhala. Producent zapewnia nas, iż krem nawilżająco – odżywczy Termissa produkowany jest na bazie wody termalnej z Podhala. Przyznam szczerze, że brzmi to ciekawie. Przypomina mi to serię z produktów marki Vichy.